-Almmuhus-
-Almmuhus-
VÁLGGAT 2021 Buot bellodat ja listtut Viesttarmeara válgabiirres

Buot bellodat ja listtut Viesttarmeara válgabiirres

-

-

Viestarmera válggabijrra/Viesttarmeara válgabiirres servet oktiibuot  8 bellodaga ja listtu 2021 sámediggeválggaide 

FUOM! Dá leat listoevttohusat. Dohkkehuvvon listtut almmuhuvvojit maŋŋel 01.06.2021.

Norgga Sápmelaččaid Riikkasearvi

1. Mikkel Eskil Mikkelsen (1989),  Bådåddjo

2. Eirik Larsen (1983), Dielddanuorri

3. Helén Storelv-Rabone (1975), Evenášši

4. Mathias Olsen (1995), Dielddanuorri

5. Ann Karin Kvernmo (1971), Rivttak

6. Vendla Katrin Nielsen (1970), Hábmer

7. Håvard Nija Lynghjem (1976), Suorttá

8. Marja Viktoria Langmo Petersen (2002), Hárstták

9. Ole-Fredrik Vándar (1996),Hábmer

10. Ing-Lill Pavall (1956), Fuossko

Bargiidbellodat

1. Arild Pettersen Inga, 1957, Suorttá

2. Hege Anita Karlsen Bakken, 1971, Hárstták

3. Nathaniel Holan Larsen, 2001, Narviika

4. Alessia Reina, 1998, Bådåddjo

5. Terje Krutådal, 1978, Bådåddjo

6. Embla Sofie Kristiansen Sørensen, 2001, Fuossko

7. Trygve Pedersen, 1953, Lodek

8. Elin Bellika, 1961, Bådåddjo

9. Vegard Skoglund, 1980, Narvik

Nordkalottfolket

1. Vibeke Larsen, 1971, prosjektleder, Narviika

2. Odd-Roar Strømme, 1957, lokomotivfører, Narviika

3. Håvard Kristiansen, 1980, fiskarbonde, Suorttá

4. Charlotte Solli Larsen, 1996, student, Bådåddjo

5. Rune Sæbbe, 1968, pensjonist, Divrrák

6. Maia Breivik, 1987, barne- og ungdomsarbeider, Suorttá

7. Daniel Thomassen, 1990, eiendomsmegler, Bådåddjo

8. Kent-Roar Strømme, 1991, maskinfører, Narviika

9. Eirik Løkken, 1971, pensjonist, Narviika

10. Åse Vulleneida Solli, 1950, pensjonist, Narviika

Olgeš

1. Lars Filip Paulsen, 1979, Hábmer

2. Heidi Angell Strøm, 1969, Hárstták

3. Geir Magne Salamonsen, 1972, Vågan

4. Rikke Kalvåg, 1998, Hábmer

5. Hans Petersen, 1969, Sálák

6. Anne Kristine Ekman, 1981, Ivvárstáđit

7. Ivan Olsen, 1955, Hábmer

8. Britt Jorunn Strømeng Waag, 1957, Vestvågøy

9. Frode Figenschou, 1976, Bådåddjo

Sámeálbmot Bellodat

1. Robert Vars Gaup, 1968, Bálak

2. Ida Sofie Roasuraman Brandsegg, 2001, Evenášši

3. Kåre Thomassen, 1956, Dielddanuorri

4. Laila Øivand Inga,1961, Suorttá

5. Nina M. Iversen, 1969, Bálak

6. Karstein Johnsen, 1950, Dielddanuorri

7. Elfrid Boine, 1959, Rognan

8. Geir Olsen, 1955, Dielddanuorri

9. Inghild Sjølli, 1948, Rivtták

10. Jørn Ingemar Reinås, 1962, Dielddanuorri

Guovddášbellodat

1. Nils Ante Oskal Eira, 1975, boazoeaiggát, Loabák

2. Ann Guro Hansen, 1971, boanda Sálák

3. Leif Harald Olsen, 1952, iešheanalaš, Hábmer

4. Heidi Birgitta Andersen, 1966, giellabargi, Hábmer

5. Ingrid Lien, 1954, oahpaheaddji, Bådåddjo

6. Ernst Kjetil Eriksen, 1979, joavkojođiheaddji elektro, Dielddanuorri

7. Arnhild Offervann, 1985, sámegieloahpaheaddji, Hábmer

8. Stig Morten Kristensen, 1967, beaivválaš jođiheaddji, Bådåddjo

9. Bjørg Fagernes, 1964, oahpaheaddji, Hábmer

10. Ingolf Kvandahl, 1947, iešheanalaš, Narviika

Ovddádusbellodat

1. Grethe Anita Andersen, 1966, Meløy

2. Heidi Monica Aspenes, 1970, Hárstták

3. Bjørn Kvandahl, 1960, Narviika

4. Eugen Ludvigsen, 1950, Bådåddjo

5. Bernhild Nilsen Rønning, 1960, Vågan

6. Charlotte Espejord, 1990, Hárstták

7. Kai Frode Sæbø, 1970, Loabák

8. Aleksander Karlsen, 1983, Narviika

9. Silje Cathrin Sæbø, 1994, Loabát

Sámiid Álbmotlihttu

1. Liv Olaug Slettli, 1962, dearvvašvuođafágabargi, Evenášši

2. Anders Thomas Andersen, 1979, girkoverdde, Evenášši

3. Bjørg Bonk, 1954, kánttordoaimmaheaddji, Dielddanuorri

4. Liv Kari Johansen, 1966, dearvvašvuođafágabargi, Rivtták

5. Tor-Gunnar P. Jensen, 1979, fidnovuoddji, Dielddanuorri

6. Roger Gimsøy, 1977, mašiidnavuoddji, Dielddanuorri

7. Veronika Kathrin Børseth Eriksen, 1980, bargguheapme, Dielddanuorri

8. Lars Petter Slettli, 1998, goahkka, Hárstták

9. Olea Storelv, 1951, pensionista, Evenášši

10. Svein Arne Olsen, 1963, pensionista, Rivtták

-Almmuhus-