-Almmuhus-
-Almmuhus-
VÁLGGAT 2021 Buot bellodagat ja listtut Lulli-Norgga válgabiirres 

Buot bellodagat ja listtut Lulli-Norgga válgabiirres 

-

-

Lulli-Norgga válgabiirres servet oktiibuot gávcci bellodaga ja listtu 2021 sámediggeválggaide. 

FUOM! Dá leat listoevttohusat. Dohkkehuvvon listtut almmuhuvvojit maŋŋel 01.06.2021.

Bargiidbellodat

1. Jørn Are Gaski, 1966, Bergen

2. Bente Rajala Granerud, 1974, Nannestad

3. Eivind Yrjan Stamnes, 1998, Tønsberg

4. Astrid Kalvemo, 1951, Oslo

5. Peder Pedersen, 1975, Oslo

6. Tiril Ljøstad, 1999, Enebakk

7. Nikolai Bjørn Akselvoll, 1998, Oslo

8. Tone Helene Heltborg Kjølaas, 1971, Eidsvoll

9. Mikkel Gaup, 1951, Kongsberg

10. Ellen Sara Inga Teig, 1960, Indre Østfold

Árja

1. Fred René Øvergård Buljo, r. 1988, artista/mánáidgárdeoahpaheaddji, Oslo

2. Máre Helander, r. 1964, mánáidgárdeoahpaheaddji, Oslo

3. Lizett Nathalie Persen, r. 1993, juridihkalaš ráđđeaddi, Bergen

4. Astrid Ingebjørg Swart, r. 1973, noaidi, Øvre Eiker

5. Anja Lona Skogerbø, r. 2001, elektrihkkárhárjehalli, Oslo

6. Runar Lindseth, r. 1980, sihkarvuođaráđđeaddi, Horten

7. Ann Kristin Balto, r. 1975, lektor, Ås

8. Rune Pettersen, r. 1971, girdimielbargi, Jessheim

9. Trude Jeanette Karlsen, r. 1994, mánáidgárdefágabargi, Bergen

10. Kjell Vidar Erke, r. 1969, Konsuleanta, Lier-Tranby

11. Roar Pettersen, r. 1974, johtolatplánejeaddji, Hvam

12. Kjellaug Oline Mudenia, r. 1977, viessogálvosnihkkár, Vegårdhei

Sámeálbmot Bellodat

1. Ann-Elise Finbog, 1953, iešheanalaš ealáhusdoalli, Oslo

2. Inga Anna Helene Fossli, 1985, rámbuvramielbargi, Oslo

3. Per Heimly, 1972, fotográfa, Oslo

4. Ronja Vaara, 1999, studeanta, Oslo

5. Mikkel Gaup, 1968, neavttár, Oslo

6. Adrian Angelico Voie, 1979, operalávlu, Oslo

7. Tatjana Kolpus, 1984, vuosttaškonsuleanta, Oslo

8. Ingrid Frivold-Storli, 1973, musihkkár, Oslo

9. Torgrim Hermansen Halvari, 1965, govvejeaddji, dáiddár, Ski

10. Nikolai Alther Somby, 1987, iešheanalaš ealáhusdoalli Oslo

11. Vegard Holtås, 1999, studeanta, girkoverdde, Bergen

12. Gard Andreas Frantzen, 1976, kommunikašuvdnaráđđeaddi UiB, Bergen

Norgga Sápmelaččaid Riikkasearvi

1. Tor Gunnar Nystad (53), Oslo

2. Aili Guttorm (29), Moss

3. Piera Heaika Muotka (28), Oslo

4. Hege Merete Somby (46), Stange

5. Mona Tornensis Hornæs (49) Bergen

6. Morten Nicolay Danielsen (41), Hamar

7. Gisle Stenersen (54), Asker

8. Hege Solheim (26), Askøy

9. Ida Emilie Lindseth (19), Lillestrøm

10. Lars- Jonas Kvikstad Westerfjell (35), Eidsvoll

11. Kirsti Guvsám (41), Kristiansund

12. Aslak Heika Hætta Bjørn (28), Oslo

Olgeš

1. Andine Knudtson, 1994, Oslo

2. Rita Leinan, 1960, Haugesund

3. Asgeir Heimly, 1956, Gulen

4. Anne Karin Olli, 1964, Oslo

5. Knut Harry Arnesen, 1962, Tønsberg

6. Hege Lille Horsberg, 1975, Ås

7. Eivind Kildal, 1971, Voss

8. Ann Kristin Bueng, 1977, Harøy

9. Svein Arne Gaup, 1964, Enebakk

10. Aili Kirste Strømeng Arntzen, 1994, Bergen

11. Frank Arild Kværner, 1961, Langhus

12. Veronica Halvorsen, 1976, Sola

Guovddášbellodat

1. Jan Fredrik Eriksen, 1972, girdibargi, Asker

2. Sophie Erke Blaser, 1999, mánáidgárdeassisteanta, Oslo

3. Daniel Helland Andreassen, 1989, oahpaheaddji, Askøy

4. Roshild A. Solfjell, 1975, buohccedivššár, Moss

5. Sander Eide Aase, 2003, studeanta, Hardanger

6. Rune Solmyr, 1970, ambulánsabargi, Fredrikstad

7. Trine Hamnvik, 1963, terapevta, Oslo

8. Stian Hagemann Jensen, 1975, seksjonsleder, Oslo

9. Hilde Widerberg, 1962, lektor, Follo

10. Morten Edvardsen, 1982, politihkalaš ráđđeaddi, Oslo

11. Lill-Jeanette Falla, 1984, mánáidgárdeassisteanta, Aurskog

Nordkalottfolket

1. Ulf Tore Johansen (1968), Lillestrøm

2. Kjellrun Wilhelmsen (1967), Drammen

3. Isabelle Strømme (1978) Reistad

4. Marit Melå (1963) Vanse

5. Elin Sverdrup-Olsen (1965), Oslo

6. Oddvar Kaaby (1963) Sandvika

7. Beate Wilhelmsen (1958) Oslo

8. Therese Thomassen (1975), Sandefjord

9. Ståle Nilsen (1972), Oslo

10. Trygve Beddari (1969), Steinsholt

11. Torunn Salamonsen (1956), Oslo

12. Jan Daleng (1948), Røyken

13. Bente Samuelsen (1961), Fredrikstad

4. Kari Solveig Lifjell (1949), Nesodden

Ovddádusbellodat 

1. Monica Dervo-Lehn, 1983, Nordre Follo

2. Ellen Eriksen, 1972, Tønsberg

3. Sturla Skeidsvoll, 1962, Hundvin

4. Jan Stensvold, 1962, Svevik

5. Ida Ohme Pedersen, 1981, Stabekk

6. Johan Fredrik Walle, 1988, Stavanger

7. Guro Haremo Andreassen, 1997, Gjøvik

8. Harald Kollstrøm. 1972, Hønefoss

9. Børge Sandnes, 1970, Ålesund

10. Anne Marie Fiksdal, 1969, Tomrefjord

11. Kent Daniel Danielsen, 1987, Jessheim

12. Glen Simen Nerdal, 1985, Lillestrøm

-Almmuhus-