-Almmuhus-
-Almmuhus-
VÁLGGAT 2021 Buot bellodagat ja listtut Davveguovllu válgabiirres 

Buot bellodagat ja listtut Davveguovllu válgabiirres 

-

-

Davveguovllu válgabiirres leat oktiibuot  8 bellodaga/listtu ceggen listtu 2021 sámediggeválggaide. 

FUOM! Dá leat listoevttohusat. Dohkkehuvvon listtut almmuhuvvojit maŋŋel 01.06.2021.

Árja

1. Ole Nils Ailo Siri, r. 1981, turistaguossoheaddji/Boazodoalli, Guohcanuorri

2. Johan Mikkel Logje, r. 1971, ámmátvuoddji, Áltá

3. Kine Elise Bergly, r. 1991, oahpaheaddji, Hakkstabben

4. Bente Leirbakken, r. 1964, feargga boradanbáikki jođiheaddji, Áltá

5. Trond-Einar Karlsen, r. 1961, penšunerejuvvon guolásteaddji, Giranjárga

6. Bente Sjursen, r. 1966, NAV áššemeannudeaddji, Stuora Liidnavuotna

7. Ann-Kristin Leirbakken, r. 1985, mánáidsuodjaluspedagoga, Áltá

8. Arne Ivar Ring, r. 1989, guollebiebmi, Áltá

9. Geir Olsen, r. 1972, revrebargi, Áltá

10. Cathrine Fjærvoll, r. 1990, studeanta, Fállejohka

11. Trond Egil Nilsen, r. 1961, rávdi/dáiddár, Muorral

12. Karin Johanne Karlsen, r. 1974, vuovdinkonsuleanta, Áltá

Sámeálbmot bellodat

1. Klemet Anders N. Sara, 1961, oahpaheaddji

2. Merete Kurrak, 1968, lektor

3. Per Anton Mikkelsen Utsi, 1964, ambulánsabrgi

4. Inger Anne Gaup, 1965, univsersitehtalektor

5. Ole Ailo Buljo, 1975, doaibmateknihkkár

6. Solbjørk Kurrak, 1963, buohccedivššár

7. Ina Kristin Dalen, 1973, mánáidsuodjaluskonsuleanta

8. Ellen Brita Eira, 1964, ekonomiijakonsuleanta

9. Per Anders A. Sara, 1964, vuoddji

10. Ole Sammol Buljo, 1993, oahpaheaddji

Nordkalottfolket

1. Toril Bakken Kåven, 1968, meahcceboanda, Áltá

2. Kjetil Romsdal, 1958, sekšvdnajođiheaddji, Áltá

3. Gry Hege Johansen Warth, 1974, goahkká, Návuotna

4. Vidar Kvalnes Antonsen, 1968, beaivválaš jođiheaddji, Hámmárfeasta

5. Katarina Jørstad Thoresen, 2000, studeanta, Áltá

6. Lene Knutsen, 1976, buohccedivššár, Áltá

7. Jan Arvid Arnesen, 1995, ámmátvuoddji, Áltá

8. Roar Olsen, 1963, turistaguossoheaddji, Ráisa

9. Arne Kristian Vestre, 1977, beaivválaš jođiheaddji, Láhppi

10. Hilde Katrine Nilsen, 1976, buohccedivššár, Áltá

11. Marianne Strøm Vetoniemi, 1964, ekonomiijahoavda, Áltá

12. Rolf Wilhelmsen, 1956, pensionistá, Áltá

Norgga Sápmelaččaid Riikkasearvi 

1. Silje Karine Muotka (1975), Áltá

2. Per Johnny Sara (1977), Áltá

3. Anja Johnsen Thonhaugen (1990), Ráisa

4. Gunn-Anita Jacobsen (1956),  Návuotna

5. Andreas Vangseng Becken (1987), Áltá

6. Gard Olav Garden (1996) – Ákšovuotna

7. Grethe Julianne Skum (2001) – Áltá

8. Hallgeir Strifeldt (1958) – Áltá

9. Sara Michell Rirud (1988) – Hámmerfeasta

10. Nils Mikkelsen Utsi (1965) – Áltá

11. Berit Inga Bær Andreassen (1956) – Áváhki

12. Terje Ansgar Eriksen (1964) – Ráisa

Olgeš

1. Hege Christin Bjørkmann, 1998, Áltá

2. Bård Bredal-Olsen, 1968, Áltá

3. Tom Christian Robertsen, 1983, Hámmárfeasta

4. May Irene Strand Gerhardsen, 1972, Davvinjárga

5. Johanne Marie Olaussen, 1998, Ráisa

6. Harald Knudsen, 1969, Hámmárfeasta

7. Bjørn-Ronald Olsen, 1957, Davvinjárga

8. Anne Merete Siri Fyhn, 1975, Ráisa

9. Svenn Vidar Lydersen, 1967, Áltá

10. Tore Yttregaard, 1951, Ráisa

Bargiidbellodat

1. Ronny Wilhelmsen, 1970, Áltá

2. Hanne Marion Gaup, 1954, Hámmárfeasta

3. Eirik Losnegaard Mevik, 1988, Návuotna

4. Anne-Inger Eira Lilleng, 1971,  Ráisa

5. Ingar Elling M. Eira, 1950, Hámmárfeasta

6. Andrine Klausen Simonsen, 1999, Muosát

7. Kim Gøran Pedersen, 1974, Láhppi

8. Kristin Jensen, 1969, Áltá

9. Leif J. Andreassen, 1959, Davvinjárga

10. Liv Grethe Lauritsen, 1952, Skiervá

11. Tarjei Jensen Bech, 1992, Hámmárfeasta

12. Inger Karlsen, 1962, Áltá

13. Kåre Simensen, 1955, Áltá

Ovddádusbellodat 

1. Arthur Tørfoss, 1956, Ráisa

2. Ronny Berg, 1970, Áltá

3. Claus Jørstad, 1972, Áltá

4. Rikke Gausdal Larsen, 1982, Ráisa

5. Svein Tømmerbukt, 1949, Návuotna

6. Jørn Cato Angell, 1969, Skiervá

7. Gerd Isaksen, 1964, Hámmárfeasta

8. Anita Lilleberg, 1986, Ráisa

9. Kjell Jørgen Sara Johansen, 1953, Áltá

Guovddášbellodat 

1. Tor Mikkola, 1972, guolásteaddji, Davvinjárga

2. Anne Martine Brox Antonsen, 2001, sadjásaš dearvvašvuohta/mánáidgárdi, Skiervá

3. Jan Helge Jensen, 1956, pensionista, Návuotna

4. Reidun Mortensen, 1969, beaivválaš jođiheaddji, Muosát

5. Knut Erik Bull Hammari, 1981, fágabargi huksen, Áltá

6. Johanne Sommersæter, 1950, pensionista, Ráisa

7. Odd A. Henriksen, 1946, bargojođiheaddji, Hámmárfeasta

8. Lill Anni Amundsen, 1953, pensionista, Davvinjárga

9. Kurt Michalsen, 1958, iešheanalaš ealáhusdoalli, Skiervá

10. Helene A. Heggem, 1966, adjunkta, Hámmárfeasta

11. Knut Skogvold, 1944, pensionista, Hánssagieddi

12. Gøril Severinsen, 1971, nubbejođiheaddji/Birasterapevta, Návuotna

-Almmuhus-