Lulli-Norgga válgabiirres servet oktiibuot gávcci bellodaga ja listtu 2021 sámediggeválggaide.
Sámedikki válganammagoddi lea dohkkehan listaevttohusaid 03.06.2021.
Bargiidbellodat
1. Jørn Are Gaski, 1966, Bergen
2. Bente Rajala Granerud, 1974, Nannestad
3. Eivind Yrjan Stamnes, 1998, Tønsberg
4. Tiril Ljøstad, 2000, Enebakk
5. Peder Pedersen, 1975, Oslo
6. Tone Helene H. Bull-Kjølaas, 1971, Eidsvoll
7. Nikolai Bjørn Akselvoll, 1998, Oslo
8. Ellen Sara Inga Teig, 1960, Indre Østfold
9. Mikkel Mathisen Gaup, 1951, Kongsberg
10. Siw-Kristin Opdahl, 1993, Oslo
Árja
1. Fred René Øvergård Buljo, r. 1988, artista/mánáidgárdeoahpaheaddji, Oslo
2. Mari Helander, r. 1964, mánáidgárdeoahpaheaddji, Oslo
3. Lizett Nathalie Persen, r. 1993, juridihkalaš ráđđeaddi, Bergen
4. Astrid Ingebjørg Swart, r. 1973, noaidi, Øvre Eiker
5. Anja Lona Skogerbø, r. 2001, elektrihkkárhárjehalli, Oslo
6. Runar Lindseth, r. 1980, sihkarvuođaráđđeaddi, Horten
7. Ann Kristin Balto, r. 1975, lektor, Ås
8. Rune Pettersen, r. 1971, girdimielbargi, Jessheim
9. Trude Jeanette Karlsen, r. 1994, mánáidgárdefágabargi, Bergen
10. Kjell Vidar Erke, r. 1969, Konsuleanta, Lier-Tranby
11. Roar Pettersen, r. 1974, johtolatplánejeaddji, Hvam
12. Kjellaug Oline Mudenia, r. 1977, viessogálvosnihkkár, Vegårdhei
Sámeálbmot Bellodat
1. Ann-Elise Finbog, 1953, iešheanalaš ealáhusdoalli, Oslo
2. Inga Anna Helene Fossli, 1985, rámbuvramielbargi, Oslo
3. Per Heimly, 1972, govvejeaddji, Oslo
4. Ronja Vara Sannerud, 1999, studeanta, Oslo
5. Mikkel Gaup, 1968, neavttár, Oslo
6. Adrian Angelico Voie, 1979, operalávlu, Oslo
7. Tatjana Kolpus, 1984, vuosttaškonsuleanta, Oslo
8. Ingrid Frivold-Storli, 1973, musihkkár, Oslo
9. Torgrim Hermansen Halvari, 1965, govvejeaddji, dáiddár, Ski
10. Nikolai Alther Somby, 1987, iešheanalaš ealáhusdoalli Oslo
11. Vegard Holtås, 1999, studeanta, girkoverdde, Bergen
12. Gard Andreas Frantzen, 1976, kommunikašuvdnaráđđeaddi UiB, Bergen
Norgga Sápmelaččaid Riikkasearvi
1. Tor Gunnar Nystad (53), Oslo
2. Aili Guttorm (29), Moss
3. Piera Heaika Muotka (28), Oslo
4. Hege Merete Somby (46), Stange
5. Mona Tornensis Hornæs (49) Bergen
6. Morten Nicolay Danielsen (41), Hamar
7. Gisle Stenersen (54), Asker
8. Hege Solheim (26), Askøy
9. Ida Emilie Lindseth (19), Lillestrøm
10. Lars- Jonas Kvikstad Westerfjell (35), Eidsvoll
11. Kirsti Guvsám (41), Kristiansund
12. Aslak Heika Hætta Bjørn (28), Oslo
Olgeš
1. Andine Knudtson, 1994, Oslo
2. Rita Leinan, 1960, Haugesund
3. Asgeir Heimly, 1956, Gulen
4. Anne Karin Olli, 1964, Oslo
5. Knut Harry Arnesen, 1962, Tønsberg
6. Hege Lilleheil Horsberg, 1975, Ås
7. Eivind Kildal, 1971, Voss
8. Ann Kristin Bueng, 1977, Harøy
9. Svein Arne Gaup, 1964, Enebakk
10. Aili Kirste Strømeng Arntzen, 1994, Bergen
11. Frank Arild Kværner, 1961, Langhus
12. Veronica Halvorsen, 1976, Sola
Guovddášbellodat
1. Jan Fredrik Eriksen, 1972, girdibargi, Asker
2. Sophie Erke Blaser, 1999, mánáidgárdeassisteanta, Oslo
3. Daniel Helland Andreassen, 1989, oahpaheaddji, Askøy
4. Roshild A. Solfjell, 1975, buohccedivššár, Moss
5. Sander Eide Aase, 2003, studeanta, Hardanger
6. Rune Solmyr, 1970, ambulánsabargi, Fredrikstad
7. Trine Hamnvik, 1963, terapevta, Oslo
8. Stian Jensen, 1975, seksjonsleder, Oslo
9. Hilde Widerberg, 1962, lektor, Follo
10. Morten Edvardsen, 1982, politihkalaš ráđđeaddi, Oslo
11. Lill-Jeanette Falla, 1984, mánáidgárdeassisteanta, Aurskog
Nordkalottfolket
1. Ulf Tore Johansen (1968), Lillestrøm
2. Kjellrun Wilhelmsen (1967), Drammen
3. Isabelle Strømme (1978) Reistad
4. Marit Melå (1963) Vanse
5. Elin Sverdrup-Olsen (1965), Oslo
6. Oddvar Kaaby (1963) Sandvika
7. Beate Wilhelmsen (1958) Oslo
8. Therese Thomassen (1975), Sandefjord
9. Ståle Nilsen (1972), Oslo
10. Trygve Beddari (1969), Steinsholt
11. Torunn Salamonsen (1956), Oslo
12. Jan Daleng (1948), Røyken
Ovddádusbellodat
1. Monica Dervo-Lehn, 1983, Siggerud
2. Ellen Eriksen, 1972, Tønsberg
3. Sturla Skeidsvoll, 1962, Hundvin
4. Jan Stensvold, 1962, Svevik
5. Ida Ohme Pedersen, 1981, Stabekk
6. Johan Fredrik Walle, 1988, Stavanger
7. Guro Haremo Andreassen, 1997, Gjøvik
8. Harald Kollstrøm. 1972, Hønefoss
9. Børge Sandnes, 1970, Ålesund
10. Anne Marie Fiksdal, 1969, Tomrefjord
11. Kent Daniel Danielsen, 1987, Jessheim
12. Glen Simen Nerdal, 1985, Lillestrøm