-Almmuhus-
-Almmuhus-
VÁLGGAT 2021 Buot bellodat ja listtut Mátta-sámi válgabiirres 

Buot bellodat ja listtut Mátta-sámi válgabiirres 

-

-

Åarjel-Saepmie veeljemegievlie/Mátta-sámi válgabiirres leat guhtta bellodaga ja listtu searvan 2021 sámediggeválggaide. 

FUOM! Dá leat listoevttohusat. Dohkkehuvvon listtut almmuhuvvojit maŋŋel 01.06.2021.

Guovddášbellodat 

1. Annie Tamlag, Holtåle, soahtehearrá

2. Leif Arne Iversen, Rendalen, Biergočuohppi/Ealáhusdoalli

3. Lill-Therese Varsi, Melhus, PP-ráđđeaddi

4. Eva-Stina Andersson, Hemnes, Boazodoalli

5. Ole Kristian Holand, Leka, Penšunista/ovddeš leansmánni

6. Lars Elias Bransfjell, Tydal, Boazodoalli

7. Lars Toven, Høylandet, Boazodoalli

8. Ann Alette Olsen, Høylandet, Bioingenevra

9. Jan Sigurd Sendset, Aarborte, Penšunista

 Norgga Sápmelaččaid Riikkasearvi

1. Maja Kristine Jåma (1993), Snåase

2. Ole Henrik Bjørkmo Lifjell (1994), Bleikvasslia

3. Lisa-Marit Pentha-Stavsøien (1986), Plassje

4. Kristin Sara (1965) – Sætervik

5. Jon Isak Lyngman Gælok (1987) – Snåase

6. Ina-Theres Sparrok (1995) – Namsskogan

7. Laara Dunfjeld (1987) – Snåase

8. Gun M Utsi (1959) – Trofors

9. Mattis Danielsen (1976) – Plassje

Bargiidbellodat 

1. John Kappfjell, 1952, Grane

2. Berit Jåma, 1963, Raarvihke

3. Kai-Rune Hætta, 1994, Steinkjer

4. Ramona Sørfjell, 1998, Steinkjer

5. Mads Kappfjell, 1967, Namsskogan

6. Maja Fjellström, 1995, Steinkjer

7. Jon Mortensson, 1959, Engerdal

8. Eva Nordfjell, 1966, Plassje

9. Tommas Danielsen, 1976, Snåase

10. Kathinka Herbst, 1995, Raane

11. Alf Tjønna, 1948, Aarborte

Nordkalottfolket

1. Daniel Fjellvang Kåven, 1982, digitaliserenpedagoga/firnodatovddideaddji, Troandin

2. Aud-Solveig Strømme, 1954, ollislašterapevta, Troandin

3. Hans-Arild Gerhardsen, 1967, áimmahuššanjođiheaddj/smávvadálolaš, Verdal

4. Tor Einar Larsen, 1956, beaivválaš jođiheaddji, Plassje

5. Kim Daniel Svendsen, 1984, viovdi, Levanger

6. Anita Merethe Danielsen, 1975, boazodoalli/ruovttubargi, Meråker

7. Lillian Kristine Persen, 1962, pensionista, Aarborte

8. Stine Elisabeth Gerhardsen, 1990, buohccedivššár, Levanger

9. Robin Andre Lyngmo, 1989, fidnovuoddji, Levanger

10. Ingolf Per Rasmussen, 1945, pensionista, Troandin

Ovddádusbellodat

1. Else Ingrid Måsø, 1958, Troandin

2. Lennart Krogstadnes, 1973, Meråker

3. Silje Eirin Aufles Valstad, 1981, Grane

4. Rakel Bjarte-Larsson, 1980, Malvik

5. Janne Kathrine Jørstad Larsen, 1969, Levanger

6. Gunn Anita Aikio Eide, 1989, Steinkjer

7. Erlend Bjarte-Larsson, 1979, Malvik

8. Nils Petter Tonning, 1957, Surnadal

9. Kristoffer Myrvold, 1987, Vápste

Olgeš

1. Dan Richard Fjellheim Mortensson, 1998, boazoeaiggát/Engerdal

2. Amanda Solvang, 1994, dárju/Raane

3. Jarl Stian Johansson, 1971, ossodatjođiheaddji/Raane

4. Ristin Mortensson, 1954, boazoeaiggát/Engerdal

5. Agnar Nilsen, 1953, pensionista/Trondheim

6. Trine Solvang, 1972, iešheanalaš ealáhusdoalli/Hemnes

7. Nils Tonny Bransfjell, 1963, boazoeaiggát/Plassje

8. Inga Mortensson, 1926, Pensionista/Engerdal

9. Harald Skogholt, 1970, doavttir/Frosta

-Almmuhus-