-Almmuhus-
-Almmuhus-
OĐĐASAT Buot bellodagat ja listtut Nuortaguovllu válgabiirres 

Buot bellodagat ja listtut Nuortaguovllu válgabiirres 

-

-

Nuortaguovllu válgabiirres leat oktiibuot ovcci bellodaga/listtu searvan 2021 sámediggeválggaide. 

FUOM! Dá leat listoevttohusat. Dohkkehuvvon listtut almmuhuvvojit maŋŋel 01.06.2021.

Sámiid Álbmotlihttu

1. Helge Stærk, 1967, Guolásteaddji,  Mátta-Várjjat

2. Yrja Hammer, 1971, Aktivitevra, Davvesiida

3. Tor Mainer Bergersen, 1967, Ámmátvuoddji, Máttá-Várjjat

4. Else Marie Buljo, 1979, Gávpemielbargi, Mátta-Várjjat

5. Gunn-Marie Trasti, 1960, Terapevta, Mátta-Várjjat

6. Margrethe Vonka, 1968, Offshore fágavásttolaš, Mátta-Várjjat

7. Kristian Voktor Nilsen, 1938, Guolásteaddji, Gáŋgaviika

8. Solveig Johanne Sabbesen, 1946, Penšunista, Unjárga

9. Mathis Persen, 1945, Penšunista, Mátta-Várjjat

10. Astrid Danilof, 1946, Penšunista/mearraluossabivdi, Mátta-Várjjat

Árja

1. Per Olaf Persen, r. 1966, Studeanta, Deatnu

2. Jon-Christer Mudenia, r. 1995, Studeanta, Deatnu

3. Elisabeth Reisænen, r. 1984, Oahpaheaddji, Unjárga

4. Joachim Henriksen, r. 1978, Guolásteaddji, Deatnu

5. Solbjørg Mudenia, r. 1966, Beaivválaš jođiheaddji, Mátta-Várjjat

6. Inger Eline Eriksen Fjellgren, r. 1987, Duopmárváldi, Deatnu

7. Tor Gunnar Henriksen, r. 1967, Doallokoordináhtor, Unjárga

8. Jánoš Trosten, r. 1963, Oahpaheaddji, Unjárga

9. Karl Harald Ekre, r. 1968, Snihkkár, Mátta-Várjjat

10. Hilde Sabbasen, r. 1978, Oahpaheaddji, Deatnu

Sámeálbmot bellodat

1. Bjarne Store-Jakobsen, 1944, Freelancer, Várjjat

2. Kirsten Harila, 1989, Gávpemielbargi, Čáhcesuolu

3. Elin Mathisen, 1971, Oahpaheaddji, Mátta-Várjjat

4. Gjermund Skøien Varsi, 1981, Boanda, Deatnu

5. Anne Lise Varsi, 1964, Kulturbargi, Deatnu

6. Kirsten Berit Hætta Guttorm, 1965, Pedágogalaš jođiheaddji, Deatnu

7. Jon Isak Ballari, 1996, Studeanta, Deatnu

8. Ellen Ragna Guttorm Knutsen, 1953, Penšunista, Deatnu

9. Jon Rønningen, 1962, Valáštalli, Gáŋgaviika

10. Per Ove Roska, 1963, Mánáidgárdebargi, Unjárga

Nordkalottfolket

1.  Ingvild M.L Halvorsen, 1978, Vuosttaškonsuleanta, Čáhcesuolu

2 . Torfinn Johansen,1974, Beaivválašjođiheaddji, Girkonjárga

3.  Sven Utsi, 1968, Entrepenevra/Badjeolmmoš, Deatnu

4. Hjørdis A. Nilsen,1944, Penšunista, Njávdán

5. Pål Martin Greiner Håker,1987, Oastinkonsuleanta, Ruovdavuotna.

6. Simon Dahl,1980, befála, Girkonjárga

7. Irene Pettersen,1955, Lektor, Deatnu

8. Jan Larsen,1951, Penšunista, Deatnu.

9. Eli Sabbasen,1964,  Psykiátralaš buohccedivššár, Deatnu.

Norgga Sámiid Riikkasearvi

1. Beaska Niillas, Duojár ja giellabrgi, Deatnu

2. Jovnna Vars Smuk, Badjeolmmoš, Unjárga

3. Arnhild Olsen Pak, Dearvvašvuođačálli, Mátta-Várjjat

4. Tone Persen, NAV jođiheaddji, Čáhcesuolu

5. Márjá-Liisá Partapuoli, Duojár ja giellabargi, Deatnu

6. Leif Pedersen, Oahpaheaddji, Davvesiida

7. Ellinor Skartland, Studeanta ja artista, Deatnu

8. Per Anders Store, Kulturskuvlaoahpaheaddji, Mátta-Várjjat

9. Iris Egilsdatter Somby, Grùnder, Deatnu ja Unjárga

10. Terje Lilleeng, NAV bargi, Čáhcesuolu

Bargiidbellodat

1. Tom Sottinen, 1979, Dievasčoahkkinjođiheaddji, Čáhcesuolu

2. Ragnhild Vassvik, 1966, Prošeaktajođiheaddji, Gáŋgaviika

3. Hartvik Hansen, 1950, Giellabargi/penšunista, Deatnu

4. Inga Pettersen Lindi, 1957, Penšunista, Unjárga

5. Inger Blix Kvammen, 1954, Dáiddár, Mátta-Várjjat

6. Jarle Andreassen, 1958, Penšunista, Unjárga

7. Wiebke Slåtsveen, 1967, Boanda, Davvesiida

8. Marius Johnsen Støme, 1991, Vuovdalankonsuleanta, Čáhcesuolu

9. Lena Warelius, 1968, Mátta-Várjjat

10. Robin Nilsen, røkter,  Gáŋgaviika

Ovddádusbellodat

1. Heidi Dervo, 1990, deatnu

2. Andre Johnsen, 1961, Mátta-Várjjat

3. Ronnie Halonen, 1974,  Deatnu

4. Laila Dervo, 1965, Deatnu

5. Toril Guvåg, 1949, Mátta-Várjjat

6. Ester Karin Stin, 1949, Unjárga

7. Trine Pettersen Halonen, 1979, Deatnu

8. Ingar Eikeland, 1970, Deatnu

9. Henry Roska, 1944, Unjárga

Olgeš

1. Ellen Kristina Saba, 1975, Deatnu

2. Jan Ivvar Juuso Smuk, 1987, Unjárga

3. Christine Nilssen, 1989, Várggát

4. Hans Hatle, 1949, Mátta-Várjjat

5. Helene Jacobsen, 1984, Báhcavuotna

6. Johnny Aikio, 1967, Čáhcesuolu

7. Sandra Asmyr, 1981, Mátta-Várjjat

8. Helge Samuelsen, 1951, Deatnu

9. Inger Anita Smuk, 1961, Unjárga

10. Ann-Magritt Børresen, 1969, Deatnu

Guovddášbellodat

1. Elisabeth Erke, 1962, Museajođiheaddji, Deatnu

2. Cecilie Hansen, 1970, Beaivválašjođiheaddji, Mátta-Várjjat

3. Viggo Myhre, 1970, Boanda, Davvesiida

4. Maksim Guttormsen Råskhof, 1999, Studeanta, Deatnu

5. Torill Olsen, 1964, Freelancer, Čáhcesuolu

6. Kurt Pasvikbamsen Wikan, 1959, Ofelaš, Mátta-Várjjat

7. Nancy Porsanger Anti, 1978, Badjeolmmoš , Deatnu

8. Lars Magne Hansen, 1960, ambulánsabargi, Gáŋgaviika

9. Anette Länsman, 1988, Guolásteaddji, Unjárga

10. Ronald Wærnes, 1972, Sátnejođiheaddji, Báhcavuotna

-Almmuhus-