-Almmuhus-
-Almmuhus-
VÁLGGAT 2021 Buot bellodagat ja listtut Ávjovári válgabiirres 

Buot bellodagat ja listtut Ávjovári válgabiirres 

-

-

Ávjovári válgabiirres leat oktiibuot logi bellodaga ja listtu searvan 2021 sámediggeválggaide. 

FUOM! Dá leat listoevttohusat. Dohkkehuvvon listtut almmuhuvvojit maŋŋel 01.06.2021.

Olgeš

1. Anders Isak A. Oskal, 1960, Guovdageaidnu

2. Bjørnar Pedersen, 1959, Porsáŋgu

3. Anni Rauna Triumf, 1991, Guovdageaidnu

4. Torgrim Fredeng Kemi, 1964, Kárášjohka

5.Unni Johansen, 1951, Porsáŋgu

6. Svein Solheim, 1967, Guovdageaidnu

7. Are Nedrejord, 1968, Kárášjohka

8. Anne- Rita Hansen, 1971, Porsáŋgu

9. Isak Henrik N. Eira, 1972, Guovdageaidnu

10. Tordis Opdahl, 1964, Porsáŋgu

11. Jonas Sørum Nymo, 1989, Porsáŋgu

12. Ellen Inga Olavsdatter Hætta, 1953, Guovdageaidnu

Árja

1. Isak Ole Hætta, r. 1960, Oahppoinspektevra, Guovdageaidnu

2. John Anders Sara, r. 1964, Boazodoalli/Skodi-rein gründár, Jergul/Kárášjohka

3. Hilde Holmestrand, r. 1969, Dáidda- ja duodjeoahpaheaddji, Jergul/Kárášjohka

4. Rolf Anders Hætta Hansen, Mánáidgárdeoahpaheaddji, Ávži/Guovdageaidnu

5. Gunn Elisabeth Kristensen, 1969, Beaivválaš jođiheaddji, Guovdageaidnu

6. Roy Arild Rasmussen, r. 1981, Mánáidgárdejođiheaddji, Guovdageaidnu

7. Nils Ole Skum, r. 1975, Vuosttaškonsuleanta, Guovdageaidnu

8. John Stian Moeng, r. 1978, Gávpeolmmái, Kárášjohka

9. Berit Anne Andersdatter Sara Triumf, r 1966, Seniorráđđeaddi, Guovdageaidnu

10. Lemet Oskar Eriksen, r. 1999, Studeanta, Kárášjohka

11. Anne Hedvig Nordsletta, r. 1991, Jorttamora, Kárášjohka

12. Anthon Heier Dahl, r. 1949, Penšunista, Guovdageaidnu

13. Elle Márjá Vars, r. 1957, Girječálli, Guovdageaidnu

14. Marit Kristine Olesdatter Vars, r. 1988, Bagadalli, Guovdageaidnu

Johttisápmelaččaid listu 

1. Berit Marie P. E. Eira, 1968, Fávrrosorda/Guovdageaidnu

2. John Mathis A. Utsi, 1979, Márbolon/Kárášjohka

3. Anders S. Buljo, 1965, Joahkonjárga/Guovdageaidnu

4. Aili Kristine J. Eira, 1999, Rávdol/Kárášjohka

5. Nils Henrik Sara, 1955, Oarje-Sievju/Guovdageaidnu

6. Inga Margrethe T. Eira, 2000, Spiertagáisá/Kárášjohka

7. Johan Anders J. Kemi, 1988, Lákkonjárga/Guovdageaidnu

8. Marit Kristine Hætta Sara, 1969, Ábborášša/Guovdageaidnu

9. Aslak Mathis M. Eira, 1955, Spiertagáisá/Kárášjohka

10. Inga Marja A. Lango, 2000, Fiettar/Guovdageaidnu

11. Mette Anti Gaup, 1970, Láhtin/Kárášjohka

12. Berit Kristine Utsi, 1984, Ittunjárga/Guovdageaidnu

13. Leif Anders Somby, 1979, Máhkarávju/Kárášjohka

14. Inger Marie Gaup Eira, 1962, Árdni ja Gávvir/Guovdageaidnu

Dáloniid listu

1. Isak Mathis O. Hætta, 1968, Áššemeannudeaddji, Guovdageaidnu

2. Inger Lise Singer, 1969, Searvegoddepedagoga, Guovdageaidnu

3. Klemet Erland Hætta, 1973, Ráđđeaddi, Máze

4. Hans Isak Olsen, 1957, sátnejođiheaddji, Guovdageaidnu

5. Kine Marita Singer, 1991, Silbačeahppi, Guovdageaidnu

6. Vegard Olsen, 1989, Mátkkeaktevra, Guovdageaidnu

7. Ellen Anete Hætta, 1973, Oahpaheaddji, Guovdageaidnu

8. Marit Berit Bueng, 1974, Guovdageaidnu

9. Lars Heiki Saari, 1962, Biilamekanihkkár, Guovdageaidnu

10. Robert Hætta, 1971, Guovdageaidnu

11. Ole Klemet Anders Hætta, 1964, Guovdageaidnu

12. Kirsten Ellen A. Siri, 1963, Beaivválašjođiheaddji, Guovdageaidnu

13. Elise O. Hætta, 1973, Dearvvašvuođabargi, Guovdageaidnu

Norgga Sámiid Riikkasearvi

1. Mathis Nilsen Eira (1949), Boazodoalli, Kárášjohka

2. Maren Benedicte Nystad Storslett (1996), Studeanta, Guovdageaidnu

3. Sandra Andersen Eira (1986), Guolásteaddji, Porsáŋgu

4. Nils Johan Nango (1956) – Máze

5. Ol-Johan Gaup (1986) – Juristta, Guovdageaidnu

6. Else Marit Sarre (1975) – Giellakonsuleanta, Porsáŋgu

7. Elle Márgget Nystad (1999) – Studeanta, Kárášjohka

8. Johan Anders Somby (1960) – Guovdageaidnu

9. Jan Henrik Hætta (1961) – Ráđđeaddi, Porsáŋgu

10. Sara Márjá Magga (1974) – Ráđđeaddi, Guovdageaidnu

11. Nils Jovnna Gaup Grønmo (1994) – Studeanta, Kárášjohka

12. Saija Skoglund (1995) – Rehketdoalli, Kárášjohka

13. Viktoria Daae (1969) – Porsáŋgu

14. Aili Keskitalo (1968) – NSR Parlamentáralaš jođiheaddji, Guovdageaidnu

Guovddášbellodat

1. Hans Ole Eira, 1972, Guovdageaidnu

2. Kirsten Inger Anti, Kárášjohka

3. May Torill Hætta Siri, Guovdageaidnu

4. Nils Torfinn Balto, Kárášjohka

5. Geir Kåre Pettersen, Porsáŋgu

6. Gunn Anita Skoglund Sara, Kárášjohka

7. Klemet Klemetsen, Guovdageaidnu

8. Lásse Ánte Utsi, Guovdageaidnu

9. Kari Bianca Klemetsen Nyby, Porsáŋgu

10. Roald Andreas Sandvik, Kárášjohka

11. Elle Sara M Pulk, Guovdageaidnu

12. Jon Nikolaisen, Porsáŋgu

13. Ingrid Andrine Skoglund Hansen, Kárášjohka

14. Johnny Hætta, Guovdageaidnu

15. Margit Mathiesen

16. Per John Aslaksen Anti

Bargiidbellodat

1. Ann-Britt Eira Sara, 1970, Guovdageaidnu

2. John Tor Gaup, 1960, Kárášjohka

3. Lill-Tove Ottesen, 1969, Porsáŋgu

4. Nils Johan Andersen Gaup, 1968, Guovdageaidnu

5. Berit Regine Laiti, 1984, Kárášjohka

6. Erling Mo, 1957, Porsáŋgu

7. Jørn Erik Furuly, 1967, Guovdageaidnu

8. Mariell Haugli, 1996, Porsáŋgu

9. Klemet Amund Eira, 1958, Kárášjohka

10. Gunhild Engstad, 1964, Porsáŋgu

11. Jan Gunnar Johansen, 1963, Kárášjohka

Sámeálbmot bellodat

1. John Nystad, 1960, adjunkta, Kárášjohka

2. Svein Arild Mienna, 1988, Mánáidgárdejođiheaddji, Máze

3. Marte Anti, 1996, audiográfa, Kárášjohka

4 .John David Utsi Gaup, 2000, studeanta/boazodoalli, Kárášjohka

5. Máret Johanna Huuva, 1990, duojár, Kárášjohka

6. Laila Sara Hegge, 1978, adjunkta, Kárášjohka

7. Per Henrik Sara, 1996, boazodoalli, Kárášjohka

8. Janne Eilen Mienna Guttorm, 1990, adjunkta, Guovdageaidnu

9. Sammol Jovnna Nystad, 1985, ealáhusdoalli, Kárášjohka

10. Ellen Brita Anti, 1967, Kárášjohka

11. Aili Kristine Eira, 1999, studeanta, Kárášjohka

12. Klemet Ingolf Kildedam, 1955, ealáhusdoalli, Kárášjohka

13. Turid Turunen, 1974, studeanta, Kárášjohka

14. Torger Máhtte Somby Sandvik, 1970, konsuleanta, Kárášjohka

Ovddádusbellodat

1. Torbjørn Pettersen, 1952, Porsáŋgu

2. Ellen Inga Kristine Hætta, 1969, Guovdageaidnu

3. Tor Reidar Boland, 1945, Porsáŋgu

4. Stig-Ronny Nilsen, 1970, Porsáŋgu

5. Ellen Anne Buljo Stabbursvik, 1944, Guovdageaidnu

6. Arvid Elvene, 1966, Guovdageaidnu

7. Ellen Ragnhild Hætta, 1956, Guovdageaidnu

8. Eilert G. Hansen, 1951, Guovdageaidnu

9. John Olav Anti, 1950, Porsáŋgu

10. Inger Marie Sokki, 1936, Guovdageaidnu

Nordkalottfolket

1. Øyvind Lindbäck, 1962, Ráđđeaddi ja huksejeaddji, Porsáŋgu

2. Knut Einar Kristiansen, 1963, guolásteaddji, Porsáŋgu

3. Aina Madelen Nordsletta Aslaksen, 2000, studeanta, Kárášjohka

4. Nils Robert Kvalvik, 1980, beaivválaš jođiheaddji, Porsáŋgu

5. Maylen Berg, 1978, Kantuvramielbargi, Porsáŋgu

6. Bror Ivar Salamonsen, 1970, huksejeaddji, Kárášjohka

7. Brit Elisabeth (Lisa) Wilhelmsen, 1971, Porsáŋgu

8. Sara Berit Ellen Buljo, 1967, Guovdageaidnu

9. Daniel Kåven, 1997, Porsáŋgu

10. Charlotte Johannessen, 1972, Buohccedivššár, Porsáŋgu

11. Marita Aikio Masternes, 1976, kunddarbagadeaddji, Porsáŋgu

12. Jan Erling Persen, 1957, penšunista, Porsáŋgu

13. Ole Julius Eriksen, 1949, Kárášjohka

14. Frank Johnny Olsen, 1967, mekanihkkár, Porsáŋgu

-Almmuhus-